ŽL U14 BC Slaný – TJ Sokol Kladno, 11.10.2023

0

Středa 11.10.2023 patřila odloženému utkání se Slaným.

Obě družstva předvedla velmi bojovný basketbal. Utkání bylo herně vyrovnané od začátku do konce. Přestože jsme z kraje utkání vedli o dva body, děvčata ze Slaného se po chvíli celkem snadno ujala vedení a udržovala si tří až pěti bodový náskok až do konce první čtvrtiny. Začátek druhé čtvrtiny patřil kladenským hráčkám, stáhly náskok na jeden bod. Domácí hráčky se ale více soustředily na hru, a tak v průběhu druhé čtvrtiny postupně zvýšily svůj náskok až na devět bodů.

Začátek druhé poloviny utkání ale patřil našim děvčatům. Soustředěnou hrou se postupně dostala do vedení a v polovině třetí čtvrtiny se ujala vedení o tři body. Neuplynuly ale ani dvě minuty a opět jsme prohrávali o sedm bodů. Na konci třetí čtvrtiny jsme prohrávali o čtyři body. V průběhu poslední části hry se domácí tým dostal až k vedení o dvanáct bodů, které jsme v závěru utkání zkorigovali na rozdíl sedmi bodů. Utkání skončilo po čtvrtinách 17:13, 38:31 a 55:51 výhrou domácích 72:65.

Za Kladno skórovaly tyto hráčky:
Kateřina Rájková 14
Lucie Ornstová 11
Terezie Zeidlerová 8
Sofie Bloomfield 6
Anna Holečková 5
Anna Dotlačilová 5
Adéla Valášková 4
Justýna Hacklová 3
Markéta Lochovská 2
Anežka Kruntorádová 2
Eliška Holečková 2
Kateřina Slabá 2
Jana Kučerová 1

Co se týče herního projevu, byla družstva vyrovnaná. Za herní projev a nasazení si holky zaslouží pochvalu. Pokud se pokusíme hledat příčiny, proč jsme ze hřiště neodcházeli s lepší náladou, pak se zaměřme především na šoupáky z pod koše, kde domácí tým v rozhodujících fázích utkání více méně nechyboval, kdežto u nás často míč končíval mimo koš. Daly by se jmenovat i další podstatné příčiny, a to nahrávky na slepo či přímo do rukou soupeřek, nedůsledné zpracovávání míče, apod. Jinými slovy, na tréninkách je na čem pracovat.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *