Utkání KP v neděli 19.3.2023 a v pondělí 20.3.2023

0

V neděli jsme putovali do Litoměřic na dvojutkání s družstvem BK Lvice Litoměřice a v pondělí jsme odehráli doma odložené utkání s BC Slaný.

Hráčky ročníku 2011 nastoupily v neděli s družstvem U12 do finálového kvalifikačního utkání o postup na MČR, a tak jsme do Litoměřic dorazili v 11 hráčkách, což je proti počtu 13 domácích hráček, které loni skončili na mistrovství ČR na 7. místě, už samo o sobě nemalým hendikepem. Litoměřické lvice se do nás pustily hned z kraje a jen za první čtvrtinu nám nasázely 40 bodů. Přesto se našim hráčkám podařilo pár košů vsítit. Po čtvrtinách 40:4, 69:4 a 84:8, skončilo první tkání 101:8. Druhé utkání se neslo v obdobném duchu jako první utkání a po čtvrtinách 28:2, 48:4 a 71:6, skončilo druhé utkání 85:10.

Do pondělního utkání se Slaným jsme nastoupili již s hráčkami 2011 a s hráčkami 2010, co hrají s U14. Do utkání jsme nastoupili velmi suverénně. Hostující hráčky nám vsítili svůj první koš, až když už jsme jim nastříleli 18 bodů. První čtvrtina skončila 22:7. Ve druhé čtvrtině nastal v naší hře útlum, tuto čtvrtinu jsme prohráli o 4 body, takže v polovině utkání byl stav 31:20. Ve třetí čtvrtině jsme se herním projevem vrátili do první čtvrtiny. Lůca s Anežkou se začaly přetahovat, která z nich nastřílí více košů 😉, tentokrát byla úspěšnější o koš Anežka. Stav na konci třetí čtvrtiny byl 55:28. V poslední čtvrtině holky oproti druhé čtvrtině hru zklidnily a zpřesnily, vyhrály tuto čtvrtinu o tři body, a dovedly tak utkání do vítězného konce 67:37. Slaný, byť v osmi hráčkách, podal velmi dobrý výkon. Naše holky, přestože výrazně vyhrály, opakovaly stále stejné chyby – laxní obrana, nepřesná střelba, slabá kondice a z toho pramenící chyby a ztráty míče. Jestli chceme být úspěšní i se silnými soupeřkami, je nutné, aby každá sama na sobě v tomhle zapracovala. Tyto nedostatky v těžkých utkáních rozhodují o vítězi.