Turnaj O pohár starosty města Bystřice 25.-26.5.2024

0

Třetí ročník turnaje O pohár starosty města Bystřice se konal opět poslední květnový víkend. Tentokrát se ho zúčastnilo šest družstev, která předvedla herně velmi vyrovnaná utkání. Bylo se na co koukat.
Oficiální web s výsledky je zde: https://turnajbasketbystrice.webnode.cz
Naleznete tam nejen výsledky, ale i odkaz na video stream z obou dnů i odkaz na fotografie.
Zde je ještě jeden odkaz na fotografie: Basketbal – pohár starosty 2024 | Flickr

Turnaje se zúčastnily tyto týmy:
AŠ Mladá Boleslav – 5. místo v lize skupina B
BC Benešov – 1. místo v lize skupina B
BK Brandýs nad Labem – 8. místo v extralize skupina A
DBaK Plzeň – 6. místo v extralize skupina A
Fastav Zlín – 1. místo v lize skupina C
TJ Sokol Kladno – 3. místo v lize skupina A

V prvním sobotním utkání nás čekalo poměření sil s dívkami z Mladé Boleslavi. Naše hráčky se představily velmi účinnou celoplošnou obranou, ve které úspěšně pokračovaly i v dalších turnajových utkáních. Mladoboleslavské hráčky se tak v průběhu utkání dostaly pod náš koš jen sporadicky. Na druhé straně hřiště byla obrana velmi otevřená, což nám umožnilo nastřílet druhý nejvyšší počet bodů v jednom turnajovém utkání (pouze Brandýs nad Labem vstřelil Mladé Boleslavi v jednom utkání o bod více). Utkání skončilo 53:19.

Kladenské střelkyně:
Anna Dotlačilová 7
Lucie Dymáčková 6
Lucie Vaňková 6
Anna Holečková 6
Terezie Zeidlerová 6
Lucie Ornstová 4
Aneta Zronková 4
Adéla Valášková 4
Eliška Holečková 4
Jana Kučerová 4
Anežka Kruntorádová 2

Do druhého utkání jsme nastoupili proti extraligovému družstvu DBaK Plzeň. Obě družstva se představila rychlým kombinačním týmovým basketbalem. Utkání bylo od začátku do konce napínavé, hrálo se o prvního postupujícího ze skupiny B. Na konci třetí čtvrtiny bylo skóre o jeden bod 23:22 v náš prospěch. V poslední části hry se nám povedlo soupeřkám bodově utéct a utkání tak skončilo naší výhrou 37:29.

Za TJ Sokol Kladno skórovaly:
Lucie Dymáčková 6
Aneta Zronková 6
Eliška Holečková 6
Terezie Zeidlerová 4 (z toho jedna trojka)
Anežka Kruntorádová 4
Alžběta Soukupová 4
Lucie Vaňková 2
Anna Holečková 2
Adéla Valášková 2
Lucie Ornstová 1

Zajímavá a málokdy viděná situace nastala ve skupině A. Všechna tři družstva měla po jednom vítězství. Nejlepšího skóre dosáhly domácí hráčky BC Benešova +8 bodů. Další dvě družstva Fastav Zlín a BK Brandýs nad Labem měla shodně -4 body. A tak se připravil rozstřel trestnými hody, který vyhrálo zlínské družstvo 4:2. Pro mě osobně bylo zlínské družstvo velkým překvapením turnaje, zlínské holky udělaly od námi pořádaného turnaje Sokol Kladno Open Cup 2023 obrovský herní skok.

Sobotní večer se konaly dovednostní soutěže. V nich jsme uspěli na třikrát. Nejprve se našim dívkám ve složení Lucie Dymáčková, Anna Holečková, Anežka Kruntorádová a Aneta Zronková povedlo nastřílet nejrychleji 5 x 5 střel ze střední vzdálenosti. Čas, tuším 2:31, byl nejrychlejší ze všech šesti družstev. Do další dovednostní soutěže, do fyzicky náročné pětiminutové hry 2 na 2, se přihlásily za TJ Sokol Kladno Sofie Bloomfield a Eliška Holečková. Sofii se s její spoluhráčkou z prvního kola nepovedlo probojovat do finále, Elišce a její spoluhráčce ano. Ve finále byla Eliška Holečková se svou brandýskou spoluhráčkou Simonou Novotnou úspěšná a podařilo se jim své protihráčky přehrát. Ve třetí dovednostní soutěži – opičí dráze – jsme měli dvě želízka v ohni, Sofii Bloomfield a Alžbětu Soukupovou, která obhajovala loňské vítězství – viz též článek Turnaj O pohár starosty města Bystřice 26.-28.5.2023 – Sokol Kladno Basketbal (basketkladno.cz). A jak to dopadlo? Obě hráčky se probojovaly do finále této dovednostní soutěže. O necelou vteřinu vyhrála Bětka před Sofi. Klobouk dolu před takovým výkonem. Pak tu byly ještě dvě soutěže, a to ve střelbě šestek (vyřazovačka) a driblink slabší rukou s pinkáním druhé ruky do nafukovacího balonku, kde jsme neuspěli. Nicméně gratulace všem úspěšným účastnicím dovednostních soutěží.

První místo ve skupině B nás posunulo do semifinálového utkání s druhým družstvem skupiny A, tedy s družstvem Fastav Zlín. Naše první nedělní utkání bylo herně velmi vyrovnané, rozhodla důsledná obrana našich hráček a chuť střílet koše, což se nám dařilo i přesto, že v družstvu Zlína mají obránkyni vysokou 187 cm. Protože kladenské hráčky dovolily zlínským hráčkám dostat se pod náš koš jen velmi málo, utkání skončilo našim vítězstvím 37:22. A postoupili jsme tak do finále.

Za TJ Sokol Kladno bodovaly:
Eliška Holečková 6
Lucie Dymáčková 4
Anna Holečková 4
Aneta Zronková 4
Anežka Kruntorádová 4
Lucie Vaňková 3
Adéla Valášková 3 (koš za tři body)
Lucie Ornstová 2
Anna Dotlačilová 2
Terezie Zeidlerová 2
Jana Kučerová 2
Alžběta Soukupová 1

Do finálového utkání jsme nastoupili proti hráčkám DBaK Plzeň, se kterými jsme se utkali již v základní skupině B. Utkání to bylo od začátku naprosto vyrovnané a tím i patřičně napínavé. Např. v první čtvrtině jsme se přetahovali o vedení, padly i tři trojky (jedna naše, dvě soupeřek), kde poslední zmíněná trojka spadla do našeho koše v poslední vteřině první čtvrtiny. První čtvrtina skončila nerozhodně (11:11), druhá o koš (18:20) a třetí o pět bodů v náš prospěch (25:30). O vítězství se rozhodovalo až v poslední čtvrtině, kde plzeňské hráčky hrály svou týmovou hru, kdežto naše kladenské hráčky přestaly hrát svou hru a jednotlivě a bez úspěchu najížděly do kvalitní plzeňské obrany. Důležitým faktorem byly i velmi nepovedené trestné hody, Kladno 30 % úspěšnost (8 z 26) vs. Plzeň 42 % úspěšnost (8 z 19). Lepší úspěšnost našich TH by zřejmě ovlivnila vývoj utkání v náš prospěch. Utkání skončilo vítězstvím DBaK Plzeň 42:37. Opět jsme nastříleli 37 bodů, stejně jako ve druhém a třetím turnajovém utkání. Zlato tak putovalo do Plzně, stříbro jsme si odvezli do Kladna a bronz zůstal v Benešově a Bystřici.

Úspěšné kladenské střelkyně:
Lucie Dymáčková 10
Alžběta Soukupová 6 (z toho jedna trojka)
Aneta Zronková 5
Terezie Zeidlerová 4
Anežka Kruntorádová 4
Lucie Ornstová 2
Anna Dotlačilová 2
Adéla Valášková 2
Anna Holečková 1
Eliška Holečková 1

Našim hráčkám blahopřeji ke skvělému výsledku v konkurenci silných družstev. Bylo to naše úplně první finálové turnajové utkání. Chyběla už jen pomyslná třešnička na dortu.

Nejlepší hráčkou týmu TJ Sokol Kladno byla Lucie Dymáčková.

Zde je pět nejúspěšnějších kladenských turnajových střelkyň (součet za všechna čtyři utkání):
Lucie Dymáčková 26
Aneta Zronková 19
Eliška Holečková 17
Terezie Zeidlerová 16
Anežka Kruntorádová 14

Závěrem si dovolím poděkovat pořadatelům za skvěle zvládnutý turnaj, rozhodčím za férové pískání, trenérům za přátelskou atmosféru, všem hráčkám za předvedené výkony a v neposlední řadě i všem rodičům, co přijeli do Bystřice fandit.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *