Turnaj O pohár starosty města Bystřice 26.-28.5.2023

0

Poslední květnový víkend si holky užily již podruhé úžasnou atmosféru na bystřickém turnaji O pohár starosty města Bystřice. Odehráli jsme tam celkem čtyři utkání a skončili jsme na velice hezkém pátém místě. Turnaj byl obsazen kvalitními týmy: BK Strakonice (9. místo na MČR), DBak Plzeň (12. místo na MČR), BK Lvice Litoměřice (6. místo na MČR), BC Benešov (10. místo na MČR), TJ Sokol Kladno (4. místo na Festivalu), USK Praha, SKB Zlín (7. místo na Festivalu) a BA Sparta Praha. Výsledky turnaje i jednotlivých utkání naleznete na oficiálních stránkách turnaje: https://turnajbasketbystrice.webnode.cz/rozpis-utkani/

V prvním pátečním utkání jsme se utkali s družstvem BA Sparta Praha. Na našich hráčkách byla vidět lepší technická zdatnost, na hráčkách Sparty byla zase vidět větší bojovnost, a to především v poslední čtvrtině. Po čtvrtinách 2:4, 11:6, a 19:11 jsme utkání dotáhli do vítězného konce 24:21. Nicméně především v poslední čtvrtině naše soupeřky zabraly a ještě minutu před koncem utkání jsme vedli o pouhý bod 22:21.

Sobotní dopoledne jsme žádné utkání nehráli, a tak jsme se vydali na procházku do okolí zámku Konopiště. Holky hezky zrelaxovaly a přišly tak na jiné myšlenky než basketbalové.

Druhé utkání jsme odehráli v sobotu přesně v poledne. Holky poměřily své síly a zkušenosti s budoucím vítězem turnaje BK Strakonice. V první čtvrtině nám strakonická děvčata utekla na 3:12 a do poločasu zvýšila své vedení na 7:18. Třetí čtvrtina ale patřila našim děvčatům, nepříznivý výsledek jsme korigovali na 15:20. V závěru utkání jsme se ještě pokusili o nemožné, Anežka snížila minutu před koncem utkání trojkou na stav 18:22, ale tím to bohužel skončilo. Nicméně prohra o pouhé 4 body s vítězkami turnaje napovídá, že naše holky zahrát umí.

Do třetího, sobotního, utkání jsme nastoupili proti lvicím z Litoměřic. V první polovině utkání byly bohužel aktivnější litoměřické hráčky. Po čtvrtinách 4:10, 7:20 a 15:24 skončilo utkání 17:28. Povedlo se nám hrát vyrovnaně pouze v druhé polovině utkání, což na vítězství v utkání je málo.

Na sobotní večer si pořadatelé ještě přichystali dovednostní soutěže. A jednu dovednostní soutěž se nám, konkrétně Bětce, podařilo vyhrát. Na videích pod článkem si můžete prohlédnout podstatnou část její přípravy pod vedením Sofi i všechna tři kola. Sofi naprosto zbavila Bětku stresu ze soutěžení a Bětce se tak povedlo vyhrát ve všech třech kolech. Gratuluji! 👍

V základní skupině jsme tedy skončili na třetím místě, a tak nás v neděli čekal boj o 5. místo na turnaji. Nastoupili jsme proti družstvu USK Praha. Nutno podotknout, že v týmu našich soupeřek nebyla ani jedna hráčka 2010, všechny byly 2011 a ml. Utkáním naše hráčky prošly bez většího zaváhání a po čtvrtinách 12:6, 17:9 a 27:10 jsme zaslouženě vyhráli 39:22.

Na turnaji se opět ukázalo, že naše hráčky umí být silnými soupeřkami silným týmům v republice. Na medailová umístění je ale potřeba kromě techniky a nasazení přidat navíc ještě chytrost a herní přemýšlení. Gratuluji holkám k vybojovanému 5. místu v turnaji.

Na závěr bych rád poděkoval pořadatelům ze skvěle připravený turnaj. Organizace turnaje byla na jedničku s hvězdičkou. Dále děkuji i rodičům, kteří nám pomáhali při logistice a pomoci při péči o družstvo.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *