Mistrovství České republiky U13, 10.-12.5.2024

0

Sezóna 2023/2024 pro naše hráčky kategorie U13 vyvrcholila účastí na Mistrovství České republiky, kterého se zúčastnilo celkem 12 družstev. Devět vítězných družstev z jednotlivých regionů České republiky, dvě družstva z druhých míst a pořadatelský oddíl (také skončil na druhém místě v regionu). Oficiální web turnaje naleznete na tomto odkaze: MČR U13G Benešov (mcru13gbenesov.cz)

Naše hráčky si na turnaji vedly velmi úspěšně, co se týče herního projevu byla jejich hra srovnatelná s nejlepšími družstvy. Trošku nám nepřálo štěstí při rozlosování, neboť jsme ve druhém a třetím utkání narazili na oba finalisty mistrovství, a tak jsme se neprobojovali do první čtveřice a skončili jsme na 7. místě. Celkový dojem ze hry našich hráček byl však vynikající. Holky mají skvěle nakročeno do sezóny 2024/2025. Teď jen můžeme držet palce, aby se jim podařilo probojovat do extraligy.

Nechme teď prostor pro shrnutí účasti na MČR trenérkám družstva U13:

Naše děvčata U13 byla jako vítěz – přeborník Středočeského kraje zařazena do skupiny B společně s družstvy BK Strakonice a BŠ Tygři Praha, loňskými mistryněmi ČR U12. Výhra v prvním utkání se Strakonicemi nám zajistila postup do bojů o 1. až 8. místo. V dalším zápase skupinové fáze jsme nestačili na rychlý basket Tygrů Praha.

Do play-off jsme postoupili z druhého místa a narazili na vítěze skupiny D Sokol Hradec Králové (loňské vícemistryně ČR U12). Bylo to naše nejlepší a nejpovedenější utkání turnaje. Děvčata předváděla pohledný, kombinační basketbal s patřičným nasazením a byla naprosto vyrovnaným soupeřem. Dle trenérů ostatních týmů, pořadatelů a delegátky ČAMB, kteří měli možnost utkání sledovat, to bylo do finálového zápasu nejpohlednější a nejlepší utkání. Favorita utkání jsme dokonale zaskočili. Stálo nás to hodně sil, které nám pak chyběly v zápase o 5. až 8. místo se Studánkou Pardubice. S KP Brno jsme se utkali o 7. místo a zvítězili jsme.

Hráčky si ověřily, že se dokážou poměřovat s nejlepšími týmy ČR této věkové kategorie a vyrovnat se jim, získaly další herní zkušenosti a zážitky. Na druhou stranu bude potřeba se zaměřit na ještě lepší fyzickou zdatnost. Chtěli bychom všem hráčkám poděkovat za předvedené výkony na MČR U13, ale také soutěži krajského přeboru v sezóně 2023/2024. Poděkování patří též rodičům za podporu a fandění a v neposlední řadě všem trenérům, kteří se podílejí na rozvoji basketbalových dovedností těchto hráček.

Můžeme se jen těšit na výkony v sezóně 2024/2025. KLADNO DO TOHO !!!!! 😊

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *