ŽL U14 BC Slaný – TJ Sokol Kladno, 10.2.2024, ŽL U14 TJ Sokol Kladno – BC Slaný, 11.2.2024, ŽL U14 BK Levhartice Chomutov – TJ Sokol Kladno, 11.2.2024

0

Druhý únorový víkend jsme předehráli obě utkání s BC Slaný, jedno v sobotu venku a druhé v neděli doma. A nedělní odpoledne jsme ještě jeli odehrát utkání do Chomutova.

V prvním utkání v sobotu jsme se slánskými hráčkami zásluhou důsledné obrany a velmi slušné střelby šli od cca páté minuty do vedení, které čítalo na konci první čtvrtiny téměř dvacetibodový náskok 27:9. Ve druhé čtvrtině jsme zvýšili náskok na téměř třicetibodový 48:19. Ve třetí čtvrtině jsme pokračovali ve zvyšování náskoku na 63:25 a i poslední čtvrtina nebyla jiná, utkání skončilo 80:34.

Eliška Holečková 7
Lucie Dymáčková 6 (z toho jeden úspěšný pokus za tři body)
Adéla Valášková 6
Anna Dotlačilová 5
Alžběta Soukupová 4
Justýna Hacklová 3
Veronika Slabá 2
Aneta Zronková 2

Do druhého utkání v neděli proti BC Slaný jsme nastoupili na domácí půdě. Holky se hecly ještě víc než ve Slaném a po čtvrtinách 26:2, 57:16 a 87:27 vyhrály 114:35. Řízky tentokrát budou čekat Melissu. Přestože skóre bylo vysoké, musím smeknout před slánskými hráčkami, protože v malém počtu hráček hrály své třetí víkendové utkání celé naplno a nic nevzdávaly, byť se pro ně skóre nevyvíjelo příznivě.

Jana Kučerová 6
Melissa Bilinčuk 6 (gratulace ke 100. bodu v utkání)
Marie Vaňhová 5
Alžběta Soukupová 5
Lucie Dymáčková 4
Eliška Holečková 3

Na třetí víkendové utkání jsme cestovali do Chomutova, kde jsme se utkali s domácími levharticemi. Do utkání nastoupily naše hráčky suverénně, hned od počátku šly do vedení, a to si udržely až do konce. V utkání si zahrály i hráčky, které mají menší minutáž na hřišti, a tak nabíraly cenné zkušenosti. Po čtvrtinách 29:4, 41:11 a 62:18 jsme zvítězili 74:29. Gratulaci Terce k její první trojce v utkáních žákovské ligy.