Bronzový Mini Kra-Kož Cup 2023, 22.-24.9.2023

0

Hráčky ročníku narození 2011 se 22.-24.9.2023 zúčastnily tradičního turnaje Mini Kra-Kož Cup 2023 v Kožlanech. Tým vybojoval třetí místo a získal bronzové medaile v silné konkurenci 7 týmů. Vítězem turnaje se staly, stejně jako na Národním finále z května 2022, hráčky BŠ Tygři Praha. S vítězkami turnaje BŠ Tygři Praha sehrály naše hráčky nejlepší utkání v turnaji s patřičným nasazením, obranou a i útokem. Turnaj splnil naše očekávání, hráčky získaly další herní zkušenosti a ověřily si, že hrát se dá s každým… 😉

Zajímavostí je, že družstva na 2. až 4. místě, tedy HB Basket Praha, TJ Sokol Kladno a BC Slaný, odehrála svá utkání s vítězem turnaje vždy rozdílem 13 bodů. Mezi sebou pak tato tři družstva odehrála naprosto vyrovnaná utkání: HB Basket Praha – BC Slaný 23:20, BC Slaný – TJ Sokol Kladno 27:29 a TJ Sokol Kladno – HB Basket Praha 25:29.

Pozastavme se ještě u dvou našich utkání. S HB Basket Praha naše hráčky od 4. minuty utkání vedly nad svými soupeřkami vždy o pár bodů. V poslední minutě třetí čtvrtiny se však ujaly pražské hráčky vedení. V poslední čtvrtině jsme ještě na chvíli šli do jednobodového vedení a dvě minuty před koncem jsme prohrávali pouze o jeden bod, ale závěr patřil více hráčkám HB Basket, které nakonec zvítězily o 4 body. Byť to po většinu utkání vypadalo s výhrou slibně, nakonec se ukázalo, že skvělý výkon na hřišti ještě neznamená výhru. Pro výhru se musíme více trefovat do koše. A že jsme těch střeleckých pokusů měli… Stříbrná medaile nám tedy unikla jen těsně…

Druhé utkání, u kterého se pozastavme, je utkání s BC Slaným. Přestože jsme v tomto utkání vedli od první do poslední minuty, a to dokonce až o 13 bodů, závěr utkání patřil jednoznačně slánským soupeřkám, které naše vysoké vedení postupně eliminovaly až na pouhé dva body. Povedlo se nám vyhrát, ale moc nechybělo a mohla nás čekat jen bramborová medaile.

Výsledky zápasů našeho družstva:
Basketbal Tachov – TJ Sokol Kladno 12:39
TJ Sokol Kladno – BŠ Tygři Praha 14:27
BK Kralupy jun. – TJ Sokol Kladno 15:28
TJ Sokol Kladno – HB Basket Praha 25:29
BC Slaný – TJ Sokol Kladno 27:29
TJ Sokol Kladno – DBaK Plzeň 9:25

Celkové pořadí:
1. BŠ Tygři Praha
2. HB Basket Praha
3. TJ Sokol Kladno
4. BC Slaný
5. BK Kralupy jun.
6. DBaK Plzeň
7. Basketbal Tachov

Na základě hlasování všech trenérů i hráček jednotlivých družstev se jednou z pěti členek All Stars Mini Kra-Kož Cup 2023 stala Lucie Ornstová. MVP hráčkou turnaje se stala Beata Přibylová.

Detailní statistiky jednotlivých utkání naleznete v aplikaci Swish by NBN23.

Závěrem si dovolím poděkovat pořadatelům turnaje za skvěle připravený Mini Kra-Kož Cup 2023, rozhodčím za velmi slušné výkony a rodičům za podporu hráček a fandění na turnaji.

Níže naleznete videa z pěti našich utkání a pár fotek z turnaje.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *