První červnový víkend v Brandýse přinesl nové zlepšení u všech hráček přípravky. Jak pravil trenér Luboš po našem čtvrtém utkání – přehoupli jsme se z batolecího k opravdovému minibasketbalu. Pojďme si víkend ještě jednou připomenout.

Nejprve naše sestava: Vendula Pulcová, Markéta Müllerová, Adéla Valášková, Lucie Ornstová, Lucie Dymáčková, Alžběta Kadlecová, Veronika Slabá, Tereza Häcklová, Veronika Mocová, Anna Dotlačilová, Aneta Ornstová, Kateřina Slabá, Leona Mikulcová, Kateřina Rájková, Tereza Zeidlerová.
A k tomu fandící rodiče cca od dvou třetin dětí. I Barča Häcklová přijela fandit.

V prvním utkání jsme se potkali s domácím týmem Brandýsa: 15:42.
Za nás skórovaly: Kateřina Rájková 6, Lucie Dymáčková 4, Vendula Pulcová 2, Lucie Ornstová 2, za fauly soupeře 1 bod (pravidlo turnaje – za tři fauly jeden bod soupeři).

Druhé utkání Kladno – Chemnitz: 12:87.
Lucie Dymáčková 8, Adéla Valášková 2, Lucie Ornstová 2.

Třetí utkání Kladno – DBaK Plzeň: 23:35.
Lucie Dymáčková 8, Kateřina Rájková 8, Markéta Müllerová 2, Veronika Slabá 2, Aneta Ornstová 2, za fauly soupeře 1 bod.

Všechna tři utkání byla ve znamení aktivnějšího výkonu soupeřek a vlažné obrany na naší straně. Není tak divu, že jsme všechna utkání prohráli více než desetibodovým náskokem. S družstvem z Německa nám hrozilo i tříciferné číslo ve výsledném skóre (v první čtvrtině nám soupeř nasázel asi 30 bodů).

V základní skupině jsme tedy skončili na posledním místě, a tak nás čekalo malé čtvrtfinále s družstvem Kralup, tedy utkání, které rozhodne, zda budeme hrát o páté nebo sedmé turnajové místo. Před utkáním jsme si zopakovali, že do koše je lepší se trefovat o desku (zkoušeli jsme to zprava i zleva) a že obrana je především o získání míče a ne o pozorování protihráček či o pobíhání okolo a u nich.

Ve čtvrtém utkání se nám povedlo ubránit (nejen) nejlepší hráčku soupeřek, a tak se nám povedlo utkání vyhrát. Kladno – Kralupy: 23:9.
Za nás skórovaly: Kateřina Rájková 6, Adéla Valášková 4, Lucie Ornstová 4, Lucie Dymáčková 4, Tereza Häcklová 2, za fauly soupeře 3 body.
To, co platilo pro první tři utkání, bylo v tomto utkání historií. Všechny, opakuji – všechny hráčky poctivě bránily a nenechaly po většinu utkání soupeřkám kousek volného prostoru. Skvělá obrana tak umožnila útočné akce, a tak se nám podařilo soupeřky porazit o 14 bodů.

V posledním pátém utkání o páté místo v turnaji jsme se opět setkali s družstvem DBaK Plzeň. Utkání bylo napínavé od začátku až do konce. Naše holky si z předchozího utkání přinesly sebejistotu, a tak utkání bylo o hodně vyrovnanější než v základní skupině. Kladno – DBaK Plzeň: 23:26.
Za naše družstvo skórovaly: Lucie Dymáčková 8, Adéla Valášková 4, Lucie Ornstová 4, Kateřina Rájková 2, Tereza Zeidlerová 2, za fauly soupeře 3 body.
Na obou týmech už byla vidět trochu únava, především z vyšší teploty jak venku tak pak i v tělocvičně. Oproti předchozím utkáním jsme hráli jen 4 na 4 (na přání trenérky Plzně v souladu s pravidly turnaje). Při druhém střídání Plzně nasadila na palubovku trenérka Plzně dvě zkušenější hráčky, které obratem získaly čtyřbodový náskok. Na to jsme zareagovali tak, že počínaje následujícím střídáním jsme do hry nasazovali vždy dvě zkušenější hráčky (zkušenosti z U11) a k nim přidávali další dvě hráčky přípravky. Stav se nám povedlo udržovat na rozdílu čtyř až šesti bodů. V průběhu třetí čtvrtiny se ale hlavami srazily naše dvě hráčky Anička a Terezka H. K tomu již od minulého utkání Kačku S. bolelo za krkem. Minutu a půl před koncem jsme prohrávali o osm bodů. A tak jsme na závěr utkání nasadily čtyři hráčky, které byly za celé utkání nejvíce aktivní a nejvíce bránily. Povedlo se jim skóre snížit na rozdíl tří bodů. A kdyby nám do koše padlo o něco víc košů (tj. kdybychom více mířili a pouze neodhazovali míč směrem ke koši), mohlo utkání dopadnout ještě o něco lépe.

Čtvrté a páté utkání ukázalo, že děvčata mají v sobě hodně bojovnosti, jen se některým ta bojovnost nechce moc dávat najevo. Pravidlo „když mi uteče hráčka, přeci se ji nebudu snažit dohonit a sebrat jí míč“ sice platilo po první tři utkání a občas u někoho v pátém utkání, ale ve čtvrtém utkání nikoli! A to je velké plus pro nadcházející sezónu 2019/2020.

Konečné pořadí turnaje:
1. CHEMNITZ CATS
2. PARDUBICE
3. SLOVANKA PRAHA
4. BK BRANDÝS N.L.
5. PLZEŇ
6. KLADNO
7. KRALUPY n.V.
8. NEHVIZDY

Velké díky patří samozřejmě i rodičům – doprava zavazadel, dozor nad dětmi ve vlaku, metru i autobusu, při ubytování, uspořádání noclehu, stravě, řešení zdravotních problémů, společné vycházce a hlavně FANDĚNÍ!

Na závěr ještě přidám výběr z fotografií na dokreslení atmosféry celého turnaje.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *