ŽL U14 TJ Sokol Kladno – TJ Sokol Nusle, 5.1.2024, TJ Sokol Kladno – USK Praha, 6.1.2024

0

První dva zápasy v letošním roce jsme odehráli na domácí půdě, kde jsme přivítali pražské kluby, a to TJ Sokol Nusle a USK Praha.

V utkání se Sokolem Nusle jsme šli rychle do vedení, hráčky ukázaly, že jejich zbraní jsou rychlé protiútoky. Pak ale hostující hráčky přitvrdily v obraně a naše naopak polevily. Naše hráčky nestačily reagovat na rychlé a přímočaré nájezdy děvčat z Nuslí. Na konci první čtvrtiny byl stav 14:19. Byť jsme na začátku druhého poločasu obdrželi dva slepené koše a prohrávali o devět bodů, byl tento poločas velmi vyrovnaný. V sedmé minutě jsme dokonce vedli o tři body. Bohužel jsme pak už nedali ani jeden koš a tak byl v poločase stav 31:35. Třetí čtvrtina byla co se týče naší obrany naprosto tristní, nuselské hráčky postupně zvyšovaly svůj náskok, a tak na konci čtvrtiny vedly 46:65. V poslední čtvrtině jsme hru trošku vyrovnali, nicméně hosté svůj náskok udrželi a utkání skončilo 60:82.

Za Kladno bodovaly tyto hráčky:
Kateřina Rájková 13
Anežka Kruntorádová 11
Anna Holečková 7
Lucie Dymáčková 6
Lucie Ornstová 4
Tereza Häcklová 4
Adéla Valášková 4
Marie Vaňhová 4
Anna Dotlačilová 3
Aneta Zronková 2
Eliška Holečková 2

Utkání s USK Praha začalo velmi vyrovnaně, v sedmé minutě byl stav vyrovnaný 12:12. Pak se ale naše hráčky utrhly a na konci první čtvrtiny vedly 22:14. Do poloviny utkání ještě zvýšily své vedení na stav 46:31. I ve druhé půli utkání se našim hráčkám dařilo, a tak třetí čtvrtina skončila 67:41 a utkání jsme dovedli k vítěznému konci 88:63. V tomto utkání se holky po svátcích konečně vrátily ke své hře, kterou nám předváděly ke konci základní části. Vzpomeňme si na důslednou obranu v utkáních v Litoměřicích a v Děčíně a pak doma s Tygry a hlavně s HB Basket, kde holky předvedly téměř excelentní výkon a byly jen koš od vítězství v utkání.

Za Kladno skórovaly tyto hráčky:
Kateřina Rájková 25
Lucie Dymáčková 14
Alžběta Soukupová 10
Jana Kučerová 8
Aneta Zronková 6
Adéla Valášková 6
Anežka Kruntorádová 6
Lucie Ornstová 4
Eliška Holečková 4
Tereza Häcklová 3
Anna Holečková 2

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *