Brandýský pohár 9.-11.6.2023

0

Druhý červnový víkend jsme se zúčastnili Brandýského poháru. Do kategorie U13G se přihlásilo celkem 16 družstev. Výsledky si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách turnaje: Brandýský pohár kategorie U13G (bkbrandys.cz).

Do naší čtyřčlenné skupiny F byly kromě nás nalosovány Hradec Králové A (5. místo na MČR), HB Basket Praha (2. místo na Festivalu ČR) a Basket Horní Počernice. Skupina to nebyla lehká, přesto holky odehrály s Hradcem Králové jedno ze svých nejlepších utkání na turnaji. Ale pojďme na to popořadě.

V prvním utkání jsme se utkali s hráčkami z Horních Počernic. Naše děvčata více méně nepustila své protihráčky pod náš koš. Výsledné skóre 72:3 napovídá, jaký průběh utkání mělo. Ve druhém utkání nás čekal Hradec Králové A. Bylo to velmi tvrdé utkání, některé zákroky byly až za hranou bojovnosti. Naše soupeřky nám nasázely slušnou porci bodů, přesto se naše hráčky nevzdávaly a tvrdě dřely až do konce utkání. Prohra 18:51 s jedním z nejlepších týmů v republice je velmi slušný výsledek, za který se holky vůbec nemusí stydět. Ve třetím utkání jsme se utkali s družstvem HB Basket. Utkání to bylo velmi hezké a korektně odehrané, přesto naše holky nevložily do utkání tolik entuziasmu jako do utkání s Hradcem Králové. I tato prohra 15:44 také s jedním z nejlepších týmů v republice byla opět velmi solidním výsledkem. Ve druhé polovině turnaje jsme tedy pokračovali ve spodní skupině o 9. až 16. místo.

Ve vyřazovacím pavouku spodní skupiny nás jako první čekalo družstvo z Českého Brodu. V utkání byla vidět převaha našich hráček, které hrály kolektivně a zaslouženě vyhrály 47:14. Ve druhém zápase spodní skupiny jsme se utkali s Hradcem Králové B, což bylo družstvo hráček 2011 a ml. Nejlepší hradeckou hráčku naše holky v obraně pokryly a utkání zaslouženě vyhrály 39:10. A tak nás v neděli čekalo utkání o 9. místo se Sokolem Nusle. Troufnu si napsat, že toto utkání bylo našimi hráčkami odehráno na jedničku, bylo to jejich nejlépe odehrané utkání na turnaji. Tahali jsme se s Nuslemi o vedení, chvíli vedli oni, chvíli zase my. Bylo to napínavé a bylo se na co koukat. Po čtvrtinách 7:8, 12:17 a 25:24 jsme zvítězili 34:29. Vyhráli jsme tak spodní skupinu a skončili jsme na turnaji na 9. místě.

Všechny hráčky odevzdaly v turnaji hodně sil i bojovnosti. A všem patří dík za skvělou reprezentaci kladenského basketbalu na Brandýském poháru. Nejužitečnější hráčkou týmu byla vybrána Terka Zeidlerová.

Poděkování patří i rodičům za fandění a pomoc při logistice.

Díky Petrovi Soukupovi za videa z utkání s Českým Brodem a pak z napínavého utkání o 9. místo se Sokolem Nusle.

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *