bty

Druhý turnaj Nadějí na Barrandově, 6. ledna 2019, již probíhal regulérními utkáními s pravidly přizpůsobenými nejmenším začínajícím hráčkám. Protože se sešlo 8 družstev, rozdělila se na dvě základní skupiny a zbytek turnaje pak probíhal vyřazovacím způsobem. Soutěžili jsme s družstvy Chlupovka + Trávníčkova, Mezi Školami, Barrandov, Rudná + Socháňka, Nusle a Slaný. Kladno postavilo dvě družstva.

Kladno 1 hrálo v sestavě Ellen Bozděchová, Lucka Dymáčková, Adéla Valášková, Anežka Kruntorádová, Kačka Rájková, Leona Mikulcová, Eda Mikulec a malá sestra Ellen „Kiki“ Bozděchová.

Kladno 2 nastoupilo ve složení Verča Patková, Alan Bazjuk, Lucka Ornstová, Vendulka Pulcová, Verča Mocová, Julča Stančíková, Terezka Slaninová a Anička Dotlačilová.

Nejprve Kladno 1

Tým Kladno 1 se v tomto prvním turnaji umístil na krásném 3. místě, když jim jen o kousek uniklo finále. Ale popořadě.

Kladno 1 se postupně ve dvouskupinovém hracím systému utkalo se Slaným, spojeným týmem Rudná + Socháňka a Barrandovem. Všechny zápasy poměrně přesvědčivě děvčata vyhrála, když se střelecky prosazovaly zejména Ellen, Lucka, své body přidala Adélka a Kačka, a i Anežka zaznamenala jeden koš ze spousty příležitostí. Pěkně se zapojovaly i nováčci z přípravky Leonka, Eda a také malá Kiki, která nebyla sice úplně nejmladší účastnicí, ale naprosto bez ostychu se pouštěla do boje ve všech zápasech.

V semifinále na nás čekal tým Nuslí. Po velkém boji, kdy nás trošku opustilo střelecké štěstí, jsme nakonec prohrály 1:2 a čekal nás boj o třetí místo. V něm už sice trochu docházely síly, jelikož je potřeba říct, že pro bojovnice Lucku, Ellen, Kačku a Anežku to byl již 7. zápas toho dne, protože již ráno hrály své zápasy za U11, ale přesto si odnesly zasloužené vítězství i v tomto zápase a obsadily tak bronzovou příčku.

A pojďme na Kladno 2

V průběhu turnaje se tým Kladno 2 z celkových pěti zápasů radoval z vítězství dvakrát, nicméně to stačilo jen na 7. místo.

V prvním utkání s favorizovanými Nuslemi jsme se seznamovaly s tím, jak se vlastně takové utkání hraje. Ano, bylo to pro většinu týmu jejich úplně první utkání. Soupeřkám se podařilo vstřelit nám devět košů. Nám se sice nepovedlo dát ani jeden koš, ale holky i Alan bojovaly a nenechaly jsme se odradit od dalších utkání.

Ve druhém utkání se spojeným týmem Chlupovka + Trávníčkova jsme pocítily první vítězství. Přestože nám soupeřky daly 5 košů, nám se podařilo oficiálně skórovat celkem devětkrát. Dvakrát se trefila Vendulka po krásných nahrávkách od Alana, dvakrát si vydriblovala své koše Lucka. Další koše vstřelila Verča P. s Alanem. Oba v šatně po utkání tvrdili, že každý vstřelil 4 koše, že si to počítali. Ať už jsme daly košů devět nebo dvanáct, radost z prvního vítězství byla zasloužená.

Pak nás čekalo utkání s dalším favoritem – Mezi Školami. I když jsme dostaly stejný počet košů jako od Nuslí (pro méně pozorné čtenáře připomeňme, že jich bylo devět ;o) ), už jsme věděly jak na to, a tak se nám povedlo vstřelit celkem 4 koše. Po jednom vsítily Lucka a Verča P., dva koše přidal Alan. Pozitivní bylo, že se do bojů o míč zapojovaly čím dál tím víc všechny hráčky, včetně Aničky, Terezky, Julči, Verči M., Vendulky i Lucky. Všechny se postupně přestávaly bát jít do soubojů o míč, a tak jsme měly i proti silnějším soupeřkám více šancí na vstřelení koše než v prvním utkání.

Po odehrání utkání v základních skupinách byla soutěž o krále střelců (vyřazovačka). Soutěže se zúčastnili úplně všichni hrající hráčky a hráči. Nejjistější ruku ze všech měl Alan, a tak v rámci vyhlášení turnaje dostal speciální odměnu pro krále střelců.

V základní skupině jsme tedy skončily na třetím místě, a tak jsme nastoupily proti početnějšímu družstvu Slaného, které se umístilo v druhé základní skupině na čtvrtém místě (remizovaly v základní skupině s třetím Barrandovem). Utkání se Slaným bylo vyrovnané, vstřelily jsme tři koše – dva dala Verča P. a jeden Alan. Ke konci utkání však bylo úspěšnější Slané, dostaly jsme za sebou dva slepené koše a dotáhnout se na soupeře se nám již nepodařilo.

Závěrečné utkání o 7. místo s družstvem Chlupovka + Trávníčkova jsme o jeden koš vyhrály, a tak jsme se podruhé radovaly z vítězství. Stejně jako v předchozím utkání, vstřelily jsme tři koše, nyní Verča P. dva a Alan jeden.

Celkové pořadí turnaje:
1. Mezi Školami
2. Nusle
3. Kladno 1
4. Rudná + Socháňka
5. Barrandov
6. Slaný
7. Kladno 2
8. Chlupovka + Trávníčkova

Děvčatům i klukům gratuluji ke krásným utkáním. Nemalé poděkování patří i rodičům za neúnavné fandění a podporu v rámci celého turnaje.

Závěrem už jen zbývá přidat pár fotek a video s jedním z úspěšných košů Lucky O., který se povedl zachytit mamce Aničky.

   

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *