O víkendu 8.-10. září 2023 jsme v hale na 5. ZŠ Kladno pořádali náš druhý turnaj pod názvem Sokol Kladno Open Cup 2023. V úvodu nutno podotknout, že se turnaj konal za finanční podpory společnosti AVE Kladno s.r.o. a Středočeského kraje, za což velmi děkujeme. Velká pochvala patří všem sedmi rozhodčím, co byli delegováni na turnaj. Po celou dobu utkání drželi laťku pískání na velmi vysoké úrovni, a to včetně služebně mladších rozhodčích. I rozhodčí přispěli ke skvělé turnajové atmosféře. V neposlední řadě děkujeme všem rodičům a trenérům, co nám pomohli s pořádáním a organizací turnaje, včetně rodičovského bufetu.

Fotografie z turnaje naleznete na tomto odkaze: Sokol Kladno Open Cup 2023

Turnaje se zúčastnilo celkem osm družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Základní část turnaje se odehrála v pátek a sobotu. V neděli se pak utkala družstva postupně o 7., 5., 3. a 1. místo. Družstva byla rozdělena do základních skupin následovně:

Rozpis utkání byl takovýto:

V rámci turnajových zápasů jsme si plně odzkoušeli elektronický zápis pomocí aplikace InGame by NBN23, a tak bylo možné sledovat průběh utkání online v aplikaci Swish by NBN23. V aplikaci Swish lze najít nejen základní informace o utkáních, ale jsou tam i detailní hráčské statistiky.

Hrálo se dle platných pravidel basketbalu pro kategorii U14G pro sezonu 2023/2024. S tím, že se hrálo 4 x 10 minut hrubého času a čas se zastavoval pouze při timeoutech. Pokud byl 2 minuty do konce utkání rozdíl skóre o méně než 10 bodů, hrálo se na čistý čas.

V sobotu bylo oficiální zahájení turnaje, na kterém se naše hráčky představili krátkou choreografií.

Ani u stolku nebyl čas na zahálení. Elektronický zápis vyžaduje pozornost, hlavně při střídáních.

Pojďme si na fotografiích představit jednotlivá družstva.

AŠ Mladá Boleslav
FASTAV Zlín
Sojky Pelhřimov
BK LOKO Karlovy Vary
TJ Sokol Kladno
BC Benešov
HB Basket Praha
DBaK Plzeň

Viděli jsme hodně vyrovnaných utkání, především musíme ocenit velké nasazení hráček všech družstev. Někdy se holkám dařilo víc, někdy méně, ale to už k basketbalu patří. V základních skupinách se rozhodovalo, o které místo budou družstva soupeřit v neděli. Zde jsou výsledky z pátka a soboty:

Jedno z nejnapínavějších utkání turnaje, doslova infarktové utkání, se odehrálo v neděli, a to o 7. místo mezi FASTAV Zlín a AŠ Mladá Boleslav. Celé utkání byly mladoboleslavské hráčky ve vedení, dokonce vedly až o 10 bodů. V závěru ale zlínské hráčky skóre srovnaly a necelou minutu před koncem dokonce vedly o koš. Mladá Boleslav ale srovnala, a tak se hrálo prodloužení. V prodloužení padl jediný a vítězný koš cca 30 sekund před koncem z rukou zlínské hráčky. Závěr utkání se povedl zachytit na video, které naleznete ve fotogalerii (musíte trochu hledat, ne všechny přístroje měly nastaveny stejný čas, některé fotky či videa jsou časově posunuty).

Konečné pořadí družstev v turnaji Sokol Kladno Open Cup 2023:

Všechna družstva obdržela za své umístění v turnaji pohár a z každého družstva byla vyhlášena nejlepší hráčka družstva.

A na závěr ještě jedna exkluzivní fotka ze setkání děvčat z HB Basket Praha a DBaK Plzeň chvíli před finále:

About The Author

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *