Úspěšný vstup kadetek do ligy

V podstatě nově složený tým kadetek s minimem zkušeností z republikových soutěží zažil v sobotu 19. září vítěznou premiéru v Celostátní lize U17. O den později ale v souboji s dalším pražským soupeřem tvrdě narazil.

HB Basket B – Kladno 43:59 (12:14, 24:36, 29:49)

Zdravotní komplikace nepustily k prvním zápasům zkušené Hájkovou a Šebelovou, mladá sestava ale od úvodu proti rovněž mladým domácím hrála s chutí, solidně bránila a po odhození úvodního studu i dobře kombinovala. K trháku jsme nasadili s pomocí aktivní obrany již před přestávkou, po ní v kvalitním výkonu v obranné fázi pokračovali a nedovolili soupeřkám šest minut skórovat. Na druhé straně jsme ovšem vinou nekvalitní střelby náskok příliš nezvýšili. Naštěstí jsme po celý zápas mohli těžit z výškové převahy a aktivní hry našich dlouhých hráček, které navíc dobrým obranným doskokem i s přispěním ostatních nedovolovaly domácím druhou střelu a byly dominantní i pod košem soupeřek. S bodovým přispěním všech deseti hráček jsme si tak v úvodním ligovém duelu pohlídaly první výhru v soutěži.

Chalupová 14, Příbrská 13, Večeřová 9, Jindrová 6, M. Hviščová 4, V. Hviščová 4, Králová 3, Košťálová 2, Marešová 2, Sojková 2

Nusle – Kladno 76:29 (17:11, 28:16, 50:20)

Do poločasu jsme drželi v sokolském derby s domácím výběrem krok a jen nepřesná a zbrklá střelba nás stála lepší výsledek. Po přestávce jsme se nedokázali vypořádat s nátlakovou obranou Nuslí, v šatně zapomněli bojovnost, propadali zejména v přechodové fázi, kupili ztrátu za ztrátou a nakonec si odvezli pořádný, ale zasloužený výprask.

Večeřová 10, Chalupová 5, Jindrová 5, Košťálová 4, Příbrská 3, M. Hviščová 2, V. Hviščová, Králová, Marešová, Sojková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *