Na první Šmoulinku jsme se vydali první říjnovou sobotu do Přeštic za početného doprovodu rodičů, kteří ocenili zejména místní skvělý bufet. Naši hru v prvním utkání příliš ocenit nemohli, neboť jsme proti pražským Tygřicím hráli příliš zakřiknutě, na hřišti se často jen „potulovali“ a prohráli zaslouženě 2:21 (0:8, 0:10, 0:14 – Padevětová 2). O prvním koši Sofí se brzy vědělo i Římě, odkud také následně přiletěl slíbený dárek 🙂

Utíká nám také úvod druhého zápasu s rokycanským výběrem (0:8). V něm už ovšem příkladně bojujeme, jako třeba naše nejmenší a nejmladší hráčka Lucka O., nebo Eli, která svým prvním zápasovým košem nažhavuje celý tým. Najednou se dokážeme uvolnit pro míč, přihrát si, doskočit a také úspěšně zakončit – do konce čtvrtiny Alice a oslavenkyně Anet, a na začátku druhé dokonce Ellen vyrovnává! Tím ale naše první krátká basketbalová pohádka pomalu končí. Stejně jako končí naše další střelecké pokusy mimo obroučku, čím dál více našich přihrávek v rukách soupeřů. Poprvé ale dokážeme skórovat v každé čtvrtině a vydržíme bojovat až do konce, kdy na tabuli svítí 12:20 (6:8, 8:14, 10:20 – A. Kounovská 4, Bozděchová 2, E. Kadlecová 2, Opálková 2, A. Zahradníková 2).

Na zatím naše nejlepší herní představení jsme se v následném zápase proti pozdějšímu vítězi turnaje – pořadatelskému týmu – snažili navázat jen do poločasu. Pak už nás v druhém utkání v řadě opustily koncentrace i síly a prohráli jsme jednoznačně 4:35 (0:8, 4:17, 4:29 – Dymáčková 2, E. Kadlecová 2). Přesto po zápase teklo zásluhou rodičů oslavenkyně dětské šampaňské proudem a došlo i na domácí dobroty 🙂

Zkušenosti na Šmoulince sbíraly Ellen Bozděchová, Lucka Dymáčková, Emča Earl, Niky Holásková, Eli Kadlecová, Anet Kounovská, Anežka Kruntorádová, Anička Opálková, Lucka Ornstová, Sofí Padevětová, Anička Perglová, Kačka Rájková, Sabča Valášková a Alice Zahradníková.