Úžasný úvod sezóny

Poslední zářijovou neděli vyjel tým složený výhradně z žáků (respektive žákyň a dvou žáků) 4. tříd 6. ZŠ Kladno sbírat první basketbalové zkušenosti na úvodní turnaj Šmoulinky do Zličína. Školu reprezentovali Klára Herlíková, Bára Klimovičová, Týna Křivánková, Kája Michálková, Týna Michálková, Nela Nováková, Eliška Novotná, Julča Polcarová, Honza Suchopárek, Ela Šmatláková a Honza Vacek.

Učili jsme se správně bránit – a nebylo to nejhorší, znát pravidla, signalizaci rozhodčích, zápasové rituály, správně střídat, udělali v zápalu boje hromadu technických chyb, ale hlavně sehráli před zraky početného zástupu fandících rodičů a dalších rodinných příslušníků tři zajímavá a dramatická utkání. Domácímu HB Basket Praha jsme podlehli 17:34, když střelecky zazářila Týna Křivánková, ve druhém přehráli s pomocí neúnavné a střelecky téměř bezchybné Kláry Herlíkové DBaK Plzeň v dramatickém závěru o tři body 25:22, v posledním ztratili vedení s vítězným týmem celého turnaje BSK Jičín až v posledních dvou minutách a úspěšnou střelou soupeřek se závěrečnou sirénou nakonec prohráli 21:24.

Důležitější než výsledky bylo ale nadšení všech aktérů, snaha bojovat o každý míč a perfektní atmosféra v týmu i v hledišti. Hrou jsme se bavili a byli do ní zapálení. Úžasný úvod sezóny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *