Osm statečných

Zraněními a nemocemi zdecimovaný tým mladších žákyň U14 byl nucen odehrát poslední zářijový víkend pouze v osmi hráčkách. Při pravidlech střídání v této kategorii a přechodu na delší hrací čas to znamenalo po fyzické stránce hodně výživné zápasy.

Nusle – Kladno 34:64 (7:22, 18:26, 27:50)

I bez možnosti střídat jsme první čtvrtinu odehráli živě a vybudovali si potřebný náskok. Ve druhé vázla spolupráce, ale i tak jsme mírný náskok udrželi. Po obrátce už jsme mohli začít omezeně rotovat, hlavně jsme ale dobře kombinovali, v obraně dokázali eliminovat základní útočnou kombinaci soupeřek a v podstatě duel rozhodli. Zápas poctivě odmakala celá sestava, kromě výborné Anety je třeba vyzdvihnout po velmi dlouhé zápasové pauze hrající Ellen, která odhodila trému a předvedla po všech stránkách úžasný výkon. K nim se přidaly i chytře hrající Anežka a ve druhé půli velmi dobře úkoly plnící a situace správně řešící Anička.

Kounovská 22, E. Bozděchová 12, Padevětová 12, Opálková 8, Kruntorádová 7, Earl 3, Melicharová, A. Valášková

HB Basket – Kladno 94:30 (17:11, 47:18, 69:25)

V neděli jsme zásluhou dravé Anety a dobře doskakující a zakončující Adély drželi v první desetiminutovce se spolufavoritem skupiny krok. Ve druhé propadli a pak už došly mentální i fyzické síly. Stovce jsme odolali a hlavně přežili.

Kounovská 11, Padevětová 6, Opálková 5, A. Valášková 4, E. Bozděchová 3, Kruntorádová 1, Earl, Melicharová

Úplně největším zážitkem celého víkendu byla komunikace hráček pravidelně chodících na tréninky. Samy dokázaly o hře přemýšlet, nalajnovat způsob hry, hledat lepší možnosti, hospodařit se silami, hlídat si fauly. Zřejmě jsme se mentálně o schůdek posunuli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *