Poznali jsme, jak se bije žito

První víkend Žákovské ligy U14 se nám zmenšil na sobotní duel, v němž jsme na Pětce hostili šestý tým jarního Národního finále této věkové kategorie Strakonice.

Kladno – Strakonice 33:106 (9:22, 21:44, 25:74)

Pohyblivější a technicky i takticky lépe vybavené Jihočešky od úvodu udávaly ráz utkání. Do půle jsme ještě jakž takž vzdorovali, před poločasovou přestávkou sehráli i několik pohledných basketbalových akcí, ale po obrátce nám došly síly fyzické a ruku v ruce i morální. Všude jsme byli o dva kroky později, chyběl pohyb, zavírali a ucpávali jsme si důležité prostory, špatně spolupracovali, měli problém přejít na útočnou polovinu. Stála za tím aktivní obrana soupeřek, jejich nasazení, správné řešení obranných kombinací, vnímání, sledování a předvídání vývoje hry.

Melicharová 10, Opálková 8, Kounovská 6, Earl 4, Kohoutová 3, Kadlecová 2, Holásková, Kruntorádová, A. Perglová, A. Valášková

Co dodat? Určitě pochválit Emu, která přistoupila na potřebný kontaktní styl obrany, dokázala narušovat ústřední kombinaci soupeřek a vypichovat míče, a Justýnu – podařilo se jí aktivním pohybem a odvahou účelně vypomáhat v přechodové fázi, a když k tomu konečně přidala přesnou koncovku, byla nejplatnější hráčkou týmu.

Nejmarkantnější rozdíl byl ve fyzické připravenosti – dostali jsme se o věkovou i výkonnostní úroveň výš. Leč kromě soustředění jsme pro posun udělali pramálo. Příprava začíná 1. srpna. Bude těžké tréninkové manko z přípravného období dohnat. A nebo si přiznat, že nejsme sportovní klub, ale zábavový kroužek…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *