Čtyři rány a padli jsme až ve třech

0

První listopadový víkend čekal juniorky U19 dvojboj s neporaženým lídrem soutěže.

Tygři Praha – Kladno 99:31 (21:8, 38:17, 76:21)

Od začátku jsme nastoupili se zbytečně velkým respektem, dovolili domácím rozvinout jejich pohyblivou kombinační hru a nedokázali se popasovat s agresivní obranou Tygrů. Po přestávce se naše hra rozsypala úplně a soupeř dominoval.

Šebelová 12, A. Chuchlerová 6, Šmídová 6, G. Šliková 3, Králová 2, Večeřová 2, Hájková, Sojková

Kladno – Tygři Praha 56:75 (21:21, 34:38, 45:53)

Noc a den. V nedělní odvetě jsme v sedmi lidech předvedli malý zázrak. Účelnou hrou jsme na začátku dokázali eliminovat presink Tygrů a živou útočnou hrou drželi vyrovnaný stav. Rána první – zranění ze 14. minuty nedovolilo pokračovat v zápase nejlepší naší střelkyni sobotního utkání Bětce. Přesto s favoritem stále držíme herně krok a v půli ztrácíme pouze čtyři body. Rána druhá – v polovině třetí části se po dalším zbytečném faulu na útočné polovině poroučí ze hřiště Naty H. a je jasné, že už nebudeme moci střídat. Přesto držíme Tygry na uzdě, hrajeme na hranici fyzických možností a pět minut před koncem držíme nadějné skóre 51:55! Rána třetí – ze dvou faulů si rozhodčí vybírá ten Kláry a posílá nás do čtyř. Přesto ještě dvě minuty před koncem ztrácíme pouze osm bodů. Rána čtvrtá – na lavičku odchází s pěti osobními chybami i Adéla. Konec úžasného představení…

A. Chuchlerová 15, Večeřová 15, Šmídová 14, Hájková 5, G. Šliková 5, Šebelová 2, Jindrová

Za nedělní výkon je třeba složit poklonu všem účastnicím. Byla radost vše sledovat – na hřišti totiž bylo a bilo kladenské srdce. Škoda, že nebije také mezi staršími hráčkami nižší věkové kategorie – pak bychom nemuseli dramatická ani jiná utkání dohrávat ve třech…