Po dvou jasných porážkách v Praze čekal juniorky U19 v polovině října domácí dvojboj se soupeřkami ze severu Čech.

Kladno – Slovan Litoměřice 52:47 (15:10, 19:23, 36:31)

Účastnice kvalifikace o extraligu jsme v úvodu překvapili zodpovědnou hrou a důslednou obranou. Žel náš střelecký výpadek ve druhé kvartě znamenal poločasové vedení Severočešek. To brzy narostlo na osm bodů. Jenže pak jsme dokázali kolektivní obranou a správným přebíráním eliminovat útočné kombinace soupeřek, a když se osmibodovou šňůrou utrhla ze řetězu běhavá Niky, rázem jsme vedli o pět bodů. Zásluhou Kláry a Adély vzrostl náš náskok tři minuty před koncem až na dvouciferný rozdíl, pak jsme ale hosty nesplněním pokynů vrátili do zápasu. Závěr jsme ovšem takticky zvládli velmi dobře a dvě proměněné šestky faulované Adély byly jen třešničkou na dortu první výhry.

Šmídová 18, A. Chuchlerová 15, Večeřová 8, Šebelová 4, Jindrová 3, Chalupová 2, Králová 2, Hájková, G. Šliková

Kladno – Sluneta Ústí n.L. 57:94 (17:23, 24:38, 43:57)

Dalšímu účastníku kvalifikace o extraligu jsme byli 33 minut důstojným soupeřem (50:61). A to jsme ještě po nekoordinovaném pádu temenem na betonovou hrací plochu nemohli po značnou část zápasu využít Kláru (naštěstí se pád obešel bez vážnějších následků). Bodově ji nahradily dlouhé – Bětka a zejména Pavla, která odehrála nejlepší zápas v této věkové kategorii a ještě lepší part než na Slovance. V úzké rotaci osmi hráček pak už byla znát únava, a když bez vidiny na obrat opustily hřiště klíčové hráčky, proměnily soupeřky závěr ve svou exhibici.

A. Chuchlerová 14, Večeřová 12, Chalupová 11, Šebelová 7, Šmídová 6, G. Šliková 5, Jindrová 2, Hájková