Pražský propadák kadetek U17

První polovinu skupiny play out Celostátní ligy zakončily kadetky U17 v Praze.

Český Brod – Kladno 71:48 (19:16, 34:26, 51:41)

Výborný úvod zápasu z naší strany (8:0) zejména zásluhou aktivní hry a tří košů malé Naty donutil soupeře vysunout zónový presink již po třech minutách. A protože ho hrál dobře, byl zdravě agresivní a pohyblivější než my, nutil naše příliš laxní a nespolupracující hráčky k chybám, díky čemuž do půle otočil skóre. Po přestávce jsme sice spolupráci zlepšili, kombinační hrou se dostávali do šancí a nutili domácí k faulům, jenže z devíti trestných ve třetí čtvrtině neproměnili hned sedm a náskok se proto neztenčil. A když jsme nezachytili nástup do poslední části (9:0), bylo hotovo.

A. Chuchlerová 11, Šmídová 11, Jindrová 8, Hájková 6, Šebelová 6, Veselá 4, Chalupová 2, V. Hviščová, Šliková

Nusle – Kladno 74:58 (17:5, 34:27, 56:45)

Věděli jsme, že i přes porážku zůstaneme v polovině soutěže v čele tabulky, ovšem podle hanebného výkonu jsme si takové postavení nezasloužili. Od úvodu nulová snaha, nasazení, spolupráce. A když jsme se ve druhé čtvrtině nadechli, srážely nás přípravkovské chyby – zpětná nahrávka pod vlastní koš, ovšem do rukou soupeřek, driblink do tří, nebojovností ztráty míče v situaci rozskoku… O obranné spolupráci, resp. nespolupráci nemluvě. Hrozný výkon.

A. Chuchlerová 17, Šmídová 14, Jindrová 8, Šliková 7, Hájková 4, Šebelová 4, M. Hviščová 2, Procházková 2