Úspěšný boj kadetek o čelo tabulky

V polovině února se kadetky U17 představily v play out A skupiny Celostátní ligy poprvé v domácím prostředí.

Kladno – Kralupy 54:49 (19:16, 33:25, 46:34)

Lyžování nám pro sobotní klání sebralo Adélu a velkou Naty, naštěstí jsme s pomocí ochotných sester nastoupili alespoň v sedmi. Po přestřelce v první čtvrtině řízené z naší strany malou Naty a Klárou jsme využili problémů s fauly kralupské kapitánky, zlepšili obrannou spolupráci a trojkou Gabči odskočili v polovině druhé části až na devět bodů. V dobré obranné činnosti podporované zejména obětavou Bětkou jsme pokračovali i po přestávce, a když se k dominantní Kláře přidaly v zakončení i Gabča a Prochy, dostal náš útočný projev spád a čtyři minuty před koncem jsme vedli o čtrnáct bodů. Oddechový čas pro zklidnění se neminul účinkem – zklidnili jsme se natolik, že už jsme nedali koš, zahodili řadu šancí a závěrečnou pasáž prohráli 0:9…

Šmídová 29, Hájková 10, Šliková 9, Procházková 4, Šebelová 2, M. Hviščová, V. Hviščová

Kladno – HB Basket B 99:85 (23:24, 47:36, 68:67)

Do souboje o první místo v tabulce jsme již nastoupili v plné sestavě. Oba týmy vsadily na útočnou hru a k vidění tak byl oboustranně velice pohledný a atraktivní basketbal. Na rozdíl od soboty vydržela střelecká forma nejen nám téměř po celý duel. V polovině druhé čtvrtiny postihl hosty tříminutový střelecký výpadek, který jsme potrestali desetibodovou šňůrou zakončenou dvěma koši průbojné Emy a získali tak dvouciferné vedení. V půlce třetí části stihl obdobný výpadek nás a soupeř se stejnou šňůrou vrátil na jednobodový rozdíl. O bod to bylo i čtyři minuty před koncem (82:81). Oproti sobotě jsme ale udrželi vysoký standard až do konce, dokázali vyvinout tlak v obraně a rychle potrestat chyby Pražanek devíti body v řadě. Naše pravděpodobně nejkoukatelnější a nejhodnotnější vystoupení v sezóně jsme zakončili stylově – se sirénou dalekonosnou trojkou Adély.

Šmídová 35, A. Chuchlerová 22, Šebelová 18, E. Sojková 11, Šliková 6, Jindrová 4, Hájková 3, Veselá

Vydařený víkend – nejen výsledkově, ale i herně. Mohli jsme se opřít o zkušené hráčky včetně Gabči a malé Naty, výborně se prezentovaly v sobotu Prochy a v neděli Sojka. Za neděli všem aktérkám ještě jednou potlesk.