Drama juniorek U19 s dobrým koncem

0

Závěrečné zápasy základní části A skupiny Celostátní ligy odehrály juniorky U19 v polovině ledna na severu Čech.

Chomutov – Kladno 76:37 (13:9, 40:21, 54:29)

Na palubovce vedoucího celku tabulky a jistého postupujícího jsme patnáct minut drželi krok, pak domácí za poklidného průběhu (fauly za celý zápas 12-4) bez našeho vzdorování odskočily a my po zbytek utkání hráli v široké rotaci a šetřili síly na důležitý nedělní duel.

Strnadová 6, Šliková 6, V. Kratochvílová 5, T. Chuchlerová 4, Jindrová 4, V. Kounovská 4, Malíková 3, Šmídová 3, Hájková 2, Perseinová

Louny – Kladno 59:60 (15:9, 30:27, 49:42)

Domácí nastoupily k záchranářské misi již s pražskými posilami (Jenková dala polovinu lounských bodů). Po celý zápas jsme se i přes problémy v zakončení udrželi v kontaktu, zásluhou vyrovnanějšího kádru rozložili na rozdíl od Severočešek zátěž na více hráček, v závěrečné čtvrtině přidali v obraně, vyrovnali stav a v dramatické koncovce měli více fyzických i mentálních sil.

Šmídová 21, V. Kounovská 12, Strnadová 10, V. Kratochvílová 9, T. Chuchlerová 4, Malíková 2, Perseinová 2, Hájková, Jindrová, Šliková

Po solidním nedělním výkonu zakončily juniorky základní část na pozici zaručující účast v Celostátní lize i v nadcházející sezóně, což ale musí potvrdit ještě ve skupině play out.