Vzepětí obrat nepřineslo, jen nešťastné zranění

0

V pokračování Celostátní ligy juniorek U19 jsme se vydali na palubovky soupeřek ze západu Čech.

Klatovy – Kladno   49:63   (10:13, 25:30, 33:48)

Předzápasovou pohodu jsme přenesli i na hřiště a brzy vedli 8:2. Domácí se ale zkonsolidovaly a do poločasu nám nedovolily výrazně odskočit. Zlom nastal po přestávce, kdy jsme dokázali úspěšně doskakovat pod oběma koši, těžili z dobře spolupracující obrany a vysílali do brejků rychlou a neomylnou Jíťu. V závěrečné fázi jsme vybudovaný náskok s přehledem pohlídali.

Ji. Pilařová 22, Perseinová 13, Tesárková 7, V. Kratochvílová 5, Říhová 5, A. Chuchlerová 4, Mišková 4, Šmídová 2, Strnadová 1, Alscherová

DBaK Plzeň – Kladno   68:57   (14:14, 36:24, 51:39)

Po vyrovnané první části jsme nezachytili nástup do druhé, špatně se pohybovali v obraně, nedostupovali k volným střelkyním, inkasovali brzy tři trojky a povolili domácím za čtyři minuty rozhodující patnáctibodovou šňůru. V útlumu nás zastihla i třetí čtvrtina a po 28 minutách jsme prohrávali 51:28. Pak jsme prožili neskutečný restart. Nastartoval nás koš Elišky a trestný Anety, která však za zvýšenou bojovnost zaplatila nešťastným pádem, při němž si způsobila vážné zranění. Dnes je po dvou operacích a sezóna pro ni pravděpodobně skončila. V tomto kontextu je pak výsledek utkání zcela nepodstatný. Tým se ovšem vnitřně semkl a odehrál závěr i pro Anetu exkluzivně. Verča nejprve chytře uvolnila výborně si seběhnuvši Marcelu, pak ona a Eliška dvěma trojkami dokonaly naši jedenáctibodovou šňůru do konce čtvrtiny. V poslední části všichni dřeli do úmoru a dvě a půl minuty před koncem to bylo už jen 59:55! Pak si ovšem únava vybrala svou daň v obraně a dvě trojky domácích ukončily naše vzepětí a rozhodly zápas.

Perseinová 14, Tesárková 12, Alscherová 6, Říhová 5, Strnadová 5, Šmídová 4, Kounovská 3, Mišková 3, V. Kratochvílová 2, Ji. Pilařová 2, Malíková 1

Závěr? Přejeme Anetě brzké uzdravení tak, aby zranění nezanechalo žádné trvalé následky.