Úspěšné „derby“

Druhý hrací víkend čekalo kadetky U17 „derby“ se spřáteleným klubem a cesta do města piva.

HB Basket B – Kladno   61:70   (14:17, 27:35, 41:53)

Domácí byly rozhodně běhavější a z jejich útočných rotací se nám často točila hlava. My jsme spoléhali zejména na Jíťu, která v krátkých úsecích pobytu na hřišti neúprosně zatěžovala konto „svých“, a opírali se o výkon podkošových hráček, které nejenom přispěly výrazně bodově, ale byly poměrně zodpovědné i na doskoku a v rozhodujících fázích dokázaly zkonsolidovat a uřídit občas rozháranou obranu. Ne tak v poslední čtvrtině, kdy se soupeřky tři minuty před koncem přiblížily na tři body. Pak nám pomohla svým posledním „košem bez občanky“ víkendová oslavenkyně, definitivní rozhodnutí ale padlo až v poslední minutě, kterou jsme až na jedno vyhození zvládli precizně a bodově se prosadily všechny tři naše nejlepší střelkyně.

Ji. Pilařová 16, Perseinová 14, Alscherová 11, A. Chuchlerová 10, V. Kratochvílová 6, Malíková 6, Štěrbová 3, T. Chuchlerová 2, V. Kounovská 2, A. Machalíková, Strnadová, G. Šliková

DBaK Plzeň – Kladno   54:80   (18:16, 29:33, 50:61)

Tragický vstup do utkání (za 2´ 0:8) jsme museli utnout oddechovým časem. Do hry nás vrátily čtyřmi body Terka a zejména excelentní Danča, která nás do poločasu podržela osmnácti body a pomohla otočit vývoj utkání, jež v této fázi žádnou basketbalovou krásu nepřineslo. Boj plný chyb pokračoval až do 25. minuty. To už taktovku utkání pevně třímala míč neztrácející a z trojkové pozice přesně pálící Eli, na hřiště se navrátivší Šárka pak bodovou šňůrou utrhla dvouciferné vedení, které jsme v poslední části, v níž se vyfaulovaly dvě klíčové hráčky domácích, při kvalitní obraně a pouhých čtyřech inkasovaných bodech v široké rotaci výrazně navýšili.

Alscherová 24, Malíková 18, Perseinová 12, A. Chuchlerová 5, T. Chuchlerová 5, V. Kounovská 5, Strnadová 4, V. Kratochvílová 3, Jindrová 2, A. Machalíková 2, G. Šliková, Štěrbová

Během víkendu jsme nepodávali optimální výkony, ale vždy dokázali v pravý čas hrát zodpovědně. Bez ohledu na počty nastřílených bodů se vždy jednalo o týmový výkon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *